USG Kłodzko

USG Kłodzko

Badanie USG narządu ruchu

Badanie USG jest obecnie najczęściej wykonywanym badaniem obrazowym w zakresie narządu ruchu. Rozwój technologii aparatów USG pozwala na diagnostykę i ocenę chorób i schorzeń stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Niepodważalnym plusem diagnostyki USG jest dostępność i nieinwazyjność badania. Większość badań obrazowych wykonuje się w układzie statycznym. Jednak ten rodzaj badania daje możliwość obrazowania struktur również dynamicznie co ma kolosalne znaczenie w diagnostyce patologii zapalnych i przeciążeniowych.

USG barku

Okolica barku jest jedną z najczęściej poddawanych diagnostyce USG. Wynika to z faktu złożoności budowy stawu barkowego, dużego obciążenia stawu jak i z częstych urazów tej okolicy. Jedną z częściej występujących przyczyn dolegliwości bólowych okolicy barku jest uszkodzenie stożka rotatorów. Występuje ono u pacjentów w wieku podeszłym jak i u osób aktywnych sportowo.

USG stawu łokciowego

Staw łokciowy ze względu na wykonywanie ruchów zgięcia i obrotowych jest eksponowany na urazy i przeciążenia. W patologii ścięgien, więzadeł i mięśni zlokalizowanych wokół stawu USG jest nieodzownym narzędziem diagnostycznym.

USG stawów ręki

Złożoność ruchów jakie wykonuje ręka oraz mnogość patologii umiejscawiają się w tej okolicy powoduje duże trudności diagnostyczne. Obraz badania USG pozwala oceniać miejscowe dysfunkcje będące źródłem bólu i monitorować efekty ich leczenia. Istotną cechą badania USG jest możliwość badania dynamicznego co pozwala oceniać struktury w trakcie ich ruchu co w przypadku ręki jest bardzo istotne.

USG stawu biodrowego

Przez wiele lat badanie USG stawu biodrowego stosowało się u dzieci w celu wykrycia dysplazji biodra. Obecnie dzięki badaniu USG można zdiagnozować wiele patologii okolicy stawu biodrowego, a w szczególności uszkodzenie ścięgna głowy prostej mięśnia czworogłowego uda, zapalnie kaletki biodrowo-lędźwiowej, zespół bólowy okolicy krętarza większego kości udowej, przeskakujące pasmo biodrowo-piszczelowe.

USG stawu kolanowego

Skomplikowana budowa stawu kolanowego i codzienne jego obciążenie predysponuje ten staw do wielorakich schorzeń. Obciążenia wynikające z aktywności fizycznej a tym bardziej z czynnego uprawiania sportu są najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych stawów kolanowych u osób młodych, natomiast zmiany zwyrodnieniowe są najczęstszym powodem bólu kolan u osób starszych. Diagnostyka USG pozwala w dużym zakresie precyzyjnie ustalić stopień uszkodzenia stawu i tym samym ukierunkować proces leczenia.

USG stawów stopy i ścięgna Achillesa

Badanie USG stawów stopy i ścięgna Achillesa powinno być ukierunkowane przez wynik badania klinicznego. Staw skokowy jest złożonym stawem, mającym wiele struktur mogących ulec uszkodzeniu. Badanie USG jest nieodzownym narzędziem w diagnostyce dolegliwości okolicy ścięgna Achillesa.

Dodatkowo wykonujemy również dodatkowe badania reumatologiczne.

Zapraszam do kontaktu - reumatolog Kłodzko Grzegorz Ferdynus.

,,
Umiejętność zastosowania odpowiedniej metody diagnostycznej
i wynikająca z tego trafność diagnozy znacząco wpływa na efekty terapeutyczne.
Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Zapraszam!
Skontaktuj się ze mną

BgMax

icon



Grzegorz Ferdynus Specjalistyczna Praktyka Lekarska

ul. Połabska 9, Kłodzko

tel. 727 606 783