USG Kłodzko

USG Kłodzko

Badanie USG narządu ruchu

Badanie USG jest obecnie najczęściej wykonywanym badaniem obrazowym w zakresie narządu ruchu. Rozwój technologii aparatów USG pozwala na diagnostykę i ocenę chorób i schorzeń stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Niepodważalnym plusem diagnostyki USG jest dostępność i nieinwazyjność badania. Większość badań obrazowych wykonuje się w układzie statycznym. Jednak ten rodzaj badania daje możliwość obrazowania struktur również dynamicznie co ma kolosalne znaczenie w diagnostyce patologii zapalnych i przeciążeniowych.

USG barku

Okolica barku jest jedną z najczęściej poddawanych diagnostyce USG. Wynika to z faktu złożoności budowy stawu barkowego, dużego obciążenia stawu jak i z częstych urazów tej okolicy. Jedną z częściej występujących przyczyn dolegliwości bólowych okolicy barku jest uszkodzenie stożka rotatorów. Występuje ono u pacjentów w wieku podeszłym jak i u osób aktywnych sportowo.

USG stawu łokciowego

Staw łokciowy ze względu na wykonywanie ruchów zgięcia i obrotowych jest eksponowany na urazy i przeciążenia. W patologii ścięgien, więzadeł i mięśni zlokalizowanych wokół stawu USG jest nieodzownym narzędziem diagnostycznym.

USG stawów ręki

Złożoność ruchów jakie wykonuje ręka oraz mnogość patologii umiejscawiają się w tej okolicy powoduje duże trudności diagnostyczne. Obraz badania USG pozwala oceniać miejscowe dysfunkcje będące źródłem bólu i monitorować efekty ich leczenia. Istotną cechą badania USG jest możliwość badania dynamicznego co pozwala oceniać struktury w trakcie ich ruchu co w przypadku ręki jest bardzo istotne.

USG stawu biodrowego

Przez wiele lat badanie USG stawu biodrowego stosowało się u dzieci w celu wykrycia dysplazji biodra. Obecnie dzięki badaniu USG można zdiagnozować wiele patologii okolicy stawu biodrowego, a w szczególności uszkodzenie ścięgna głowy prostej mięśnia czworogłowego uda, zapalnie kaletki biodrowo-lędźwiowej, zespół bólowy okolicy krętarza większego kości udowej, przeskakujące pasmo biodrowo-piszczelowe.

USG stawu kolanowego

Skomplikowana budowa stawu kolanowego i codzienne jego obciążenie predysponuje ten staw do wielorakich schorzeń. Obciążenia wynikające z aktywności fizycznej a tym bardziej z czynnego uprawiania sportu są najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych stawów kolanowych u osób młodych, natomiast zmiany zwyrodnieniowe są najczęstszym powodem bólu kolan u osób starszych. Diagnostyka USG pozwala w dużym zakresie precyzyjnie ustalić stopień uszkodzenia stawu i tym samym ukierunkować proces leczenia.

USG stawów stopy i ścięgna Achillesa

Badanie USG stawów stopy i ścięgna Achillesa powinno być ukierunkowane przez wynik badania klinicznego. Staw skokowy jest złożonym stawem, mającym wiele struktur mogących ulec uszkodzeniu. Badanie USG jest nieodzownym narzędziem w diagnostyce dolegliwości okolicy ścięgna Achillesa.

Dodatkowo wykonujemy również dodatkowe badania reumatologiczne.

Zapraszam do kontaktu - reumatolog Kłodzko Grzegorz Ferdynus.

,,
Umiejętność zastosowania odpowiedniej metody diagnostycznej
i wynikająca z tego trafność diagnozy znacząco wpływa na efekty terapeutyczne.
Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Zapraszam!
Skontaktuj się ze mną

BgMax

iconGrzegorz Ferdynus Specjalistyczna Praktyka Lekarska

ul. Połabska 9, Kłodzko

tel. 727 606 783