Leczenie bólów kręgosłupa i stawów - Kłodzko

Leczenie bólów kręgosłupa i stawów Bóle i ograniczenia ruchomości kręgosłupa są jedną z najczęstszych dolegliwości z jakimi spotyka się lekarz reumatolog lub specjalista rehabilitacji medycznej. Dolegliwości bólowe kręgosłupa mogą występować z bardzo zróżnicowanych przyczyn umiejscowionych bezpośrednio w kręgosłupie lub umiejscowionych odlegle od niego a promieniujących swymi objawami do kręgosłupa. Również nierzadkie jest, gdy przyczyna dysfunkcji kręgosłupa jest położona w samym kręgosłupie a objawia się bólem lub promieniowaniem bólu do dalszych części kończyny górnej lub dolnej.

Schorzenia kręgosłupa szyjnego mogą powodować nie tylko bóle obręczy barkowej czy całych kończyn górnych ale mogą też prowadzić do powstania zawrotów głowy, szumów w uszach, zaburzeń widzenia czyli dolegliwości typowych dla innych specjalności medycznych. Analogiczne sytuacje dotyczą kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego. Jedną z przyczyn dolegliwości bólowych stawów i ich dysfunkcji jest choroba zwyrodnieniowa stawów. Zmiany zwyrodnieniowe stawów najczęściej dotyczą stawów kolanowych, stawów rąk, stawów biodrowych ale nie oszczędzają też pozostałych stawów. Proces chorobowy dotyczy wszystkich stawów z różnym nasileniem w różnych okresach życia.

Choroba zwyrodnieniowa stawów rozwija się jako wynik oddziaływania na narząd ruchu czynników mechanicznych i biologicznych. Prowadzą one do stopniowo narastających procesów degeneracyjnych stawów znacząco upośledzając ich funkcje ruchowe. Choroba zwyrodnieniowa stawów objawia się bólem stawowym i ograniczeniem ruchomości stawowej prowadząc do wtórnych stanów zapalnych stawu. Inną znaczącą przyczyną dolegliwości stawowych są procesy zapalne stawów. Są to przewlekłe choroby prowadzące do znacznego uszkodzenia stawów i upośledzenia ich funkcji. Choroby zapalne stawów o długotrwałym przebiegu, nieskutecznie leczone prowadzą do niesprawności i znacznego inwalidztwa. Dlatego niezmiernie ważna jest wczesna diagnostyka i jak najszybsze wdrożenie skutecznego leczenia.

,,
W przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego istotnym czynnikiem leczniczym
jest umiejętnie stosowany ruch w połączeniu z leczeniem wspomagającym jakim jest fizykoterapia.
Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Zapraszam!
Skontaktuj się ze mną

BgMax

iconGrzegorz Ferdynus Specjalistyczna Praktyka Lekarska

ul. Połabska 9, Kłodzko

tel. 727 606 783